Najlepsza dieta dla psa w sile wieku

Gość, 2019-11-20 11:15:25

Hejka! :) podzielicie się informacjami w jaki sposób karmicie swoje psy, takie w sile wieku powiedzmy między 3 a 8 rokiem życia? Kupujecie karmy w dyskontach, sklepach zoologicznych czy może gotujecie im sami? A może jest jeszcze jakiś inny sposób ? Nasza obecna karma ( głównie sucha) sprawdza się średnio i mam wrażenie, że pies jest wiecznie ospały i totalnie bez energii. Wyniki badań niby w normalnie...

Gość, 2019-11-20 11:38:14

Ja gotuje sama - ryż, warzywa, jakieś mięso. od czasu do czasu jakaś gotowa przekąska, tu chodzi głównie o zęby. Jest to bardziej czasochłonne ale na pewno służy mu bardziej niż te gotowe karmy z supermarketów... jak zaczełam czytać ich składy to normalnie szok, aż się włos jeży na głowie co tam dodają..

Gość, 2019-11-20 11:45:44

Bo prawda jest taka, że karmy z marketów nie mogą być dobre i na pewno nie służą żadnym zwierzakom. Ja to w ogóle wychodzę z założenia, ze minimalizm jest najlepszy. Są przecież karmy, które są pozbawione chemii i innych dodatków i zawierają tylko mięso

Gość, 2019-11-25 20:47:58

naprawdę są takie karmy? W składzie est samo mięso bez chemii ? podaj pls nazwę bo pierwszę słyszę. Tylko teraz pytanie - czy taka dieta nie jest zbyt monotonna?

Gość, 2019-11-25 21:19:36

a no widzisz a okazuje się, ze takie cudeńka istnieją haha :) Poczytaj sobie o diecie barfowej, to polega na podawaniu psu tylko i wyłącznie surowego, nieprzetworzonego mięsa surowego. można samodzielnie kupować i potem dzielić mięso ale można też kupić gotowe karmy np te barf original.

Gość, 2019-11-30 20:47:57

dieta barfowa to zjawisko mi zupełnie nieznane :) Poczytałam troszkę o tym w sieci i w sumie ma to sens. Kiedyś nawet my, ludzie nie mieliśmy dostępu do takiej ilości przetworzonych produktów i tych chorób było znacznie mniej.

Gość, 2019-12-01 19:10:06

dokładnie i tu diabeł też tkwi w szczegółach :) niby takie proste i oczywiste a ludzie szukają nniewiadomo czego i kombinują. a te karmy barf original są już sprawdzone przeze mnie. Dobry stosunek jakości do ceny, mięso jest przebadane i w pełni bezpieczne.

Gość, 2019-12-02 06:35:15

no brzmi to rzeczywiście bardzo logicznie :) Gdzie można je kupić ? w jakich sklepach ?

Gość, 2019-12-02 08:40:46

ja kupuje je w gabinecie naszego weterynarza (zresztą sam nam polecił taką dietę). poszukaj w okolicy, na pewno znajdziesz takie miejsce. Póki co nie są dostępne w żadnych sklepach zoologicznych itd.

Gość, 2020-01-13 10:44:22

na szczęście udało mi się znalezc taki gabinet i pierwsze 3 opakowania już kupione ( ba i nawet już zjedzone). kurcze wygląda na to, ze mój psiak zaakceptował i wcina aż mu się uszy trzesą :) super :)
Odpowiedz jako gość