Moja papużka falista nic nie pije

Annabeth, 2010-05-29 12:47:31

Wczoraj kupiłam papużkę falistą, ale ona do teraz nic nie wypiła. Ma poidełko, nawet postawiłam jej w klatcę miseczkę z wodą i nic. Co robić?

kucu, 2010-05-29 19:47:07

Daj jej trochę czasu na zaaklimatyzowanie się w nowym domu i klatce. Staraj się też nie brać jej przez jakiś czas w ręce.

Za kilka dni powinno być wsio ok :)

izka53, 2010-05-29 20:42:09

Dokładnie, nie niepokój jej , podchodż do klatki delikatnie. Jeśli papużka dostała do jedzenia coś świeżego, zielonego, to też wypije mniej, a poza tym ubytek wody u ptaszka jest czasem prawie niewidoczny w poidełku, ale i tak cos wypije, bo mam nadzieje, ze cały czas nie siedzisz przy jej klatce. A miseczkę, być może , potraktowała jako miejsce do kąpieli

Annabeth, 2010-05-30 07:43:12

Do Kucu: papużek falistych NIE WOLNO brać w ręce. Zrobił to tylko pan w sklepie zoologicznym, któremu nie chciało się użyć specjalnej siatki lub zwabić papużkę na smakołyk. Ale ogólnie brać papuge w ręce to tak jak by ciągnąć kota za ogon.

izka53, 2010-05-30 22:28:46

bez przesady, moja Puzia to uwielbiała, sama pchała sie do rąk

kucu, 2010-05-31 08:29:02

Annabeth - kto Ci takich bzdur naopowiadał?

Miałem kilkanaście lat papugi faliste i brałem je na ręce. Jakoś nic im się nie działo, a wręcz same wchodziły na rękę.

Annabeth, 2010-05-31 15:31:52

W ręce a NA ręce to nie to samo. NA ręce papuga może się pchać, owszem. Moja by mi na pewno nie pozwaliła ponieważ mam ją dopiero kilka dni i nie jest oswojona. Papużka może wejść na rękę, ale żeby ją wziąść W ręce na pewno sobie nie pozwoliła nawet najbardziej oswojona papuga.

A tych ,,głupot'' naopowiadało mi bardzo dużo książkek na temat papużek falistych.

izka53, 2010-05-31 17:10:10

no właśnie, zwierzątka , tak jak ludzie nie zawsze mieszczą się w " normach książkowych' . Puzia uwielbiała gniazdko zrobione z dłoni i bez problemu mozna było ją wziąć do ręki a nie na rękę. Oczywiście dopiero wtedy, gdy była już nie tylko oswojona, ale wręcz zaprzyjażniona i mogłam zrobić to tylko ja. Jest taka stronka na forum pt " Historie zwierząt" , tam opisałam jej historię

Gość, 2010-05-31 20:26:52

To pewnie jakieś stare książki :p ;-)

Gość, 2011-02-05 10:43:47

ja tez mam pytanie moja papuga nie je od 4 dni i jedynie jak mi sie niechcacy posypalo takie kolor karmelowe ziarna to zaczela jesc z dna klatki jak ja przyzwyczajic stukam w otwory ale ona tylko sie boi bardziej
Odpowiedz jako gość