Hawańczyki - warto kupić? Wszystko o psach tej rasy

Gość, 2010-02-04 00:42:48

Hej!
Chcielibyście mieć małego pieska? Lub macie pozwolenie lecz nie wiecie jakiego wybrać?
Stanowczo polecam Hawańczyka!
Sama posiadam takiego pieska i jestem bardzo zadowolona ze swojego wyboru Dostałam go w nagrode za dobre świadectwo Chciałam Yorka ale one są strasznie drogie po 1 po 2 ta ich sierść i zdrowie!
Z Hawańczykiem jest o wiele mniej zachodu:
Pożywienie: Te pieski nie potrzebują jakiejś szczególnej diety. Wysrtarczy im w zupełności sucha karma i mięso czasami jakieś smakołyki ale w nagrode za tresure.
Charakter: Sama dużo o nich wiem bo posiadam takiego pieska. Są one bardzo towarzyskie miłe oczywiście jeśli je dobrze wychowasz. Rzadko brudzą w domu ale to też zasługa tresury. Szybko się uczą, uwielbiają dzieci, i wszystkich których zobaczą, więc trzeba je brać na spacery oczywiście na smyczy, Są dość spokojne ale bardzo rzadko to ruchliwe pieski, jeśli bawisz się z nimi uważaj nie zrób im krzywdy są delikatne ale umieją sobie także poradzić. Bawisz się z nimi mogą wtedy a nawet gryzą! Ale spokojnie tylko dla zabawy i wcale a wcale nie boli jeśli przez przypadek zbyt mocno cię ugryzie na pewno nie zrobił tego specjalnie! Ale skarć go że nie można gryść.
Tresura:Mika nauczyła się Siadać z niewielką pomocą parówki nauczyłam ją w zaledwie pół godziny, One bardzo szybko wszystko pojmują trudniej było z aportem i proś no bo jak prosisz to możesz przekarmić swojego psiaka i tak samo w aport dlatego dłużej to trwało. Teraz ucze Mike Daj łape a potem waruj myśle że pójdzie jej tak samo jak z siad.
Zdrowie: Te pieski tak samo jak inne nawet kundelki muszą być zaszczepione, no sami wiemy że są choroby takie jak nosówka wscieklizna itp. Ale innych jakiś szczególnych chorób nie mają. To tak od siebie: Bałam się że po wysterylizowaniu nie będzie się chciała bawić ale nic się nie zmieniła nawet bardziej chce się bawić więc nbie bujcie się sterylizować psa!
Wzrost i waga długość życie, sierść,kąpiel, fryzjer: Wzrostu mają gdzieś tak do kolan u dorosłej osoby gdzieś nie do kolan ale 3/4 od stopy. Waga, Mika ma już 10 miesięcy no prawie 11 i waży 5 Kg więc z wagą nie ma problemu. Te pieski są średniej wielkości i żyją tak od 9 do 15 lat czasami dłużej jęsli nie będzie chory, dlatego lepiej sterylizować suczki ponieważ jak się rozmnażają łatwiej im coś złapać oraz to je wyczerpuje. Sierść te pieski mają długą ale Nie za długą mają włosy tak jak ludzie, no ale nie zupełnie właściwie to nie tracą sierści, tracą jak zwykłe psy choć jest długa. Na uszach i na ogonie i łapach trzeba najbardziej zwracać uwage ponieważ robią się takie kuleczki ja na to nie zwracałam uwagi i musiałam jej te kuleczki obciąć i teraz ma takie nierówne uszka :(
Kąpać te pieski trzeba dość często co najmniej raz na miesiąc to pieski do domu i nadawają się dla dzieci ale na dworze załatwić się i pobiegać muszą prawda? Na zime lepiej się wstrzymywać je wypuszcać nakrótki spacer można ale one są wrażliwe na zimno więc nie za długo w lato jesień i wiosne mogą całymi dniami latać po dworze. Więc mają długą sierść i jeśli długo się ich nie kąpie śmierdzą na zime raz na 2 tygodnie ale od wiosny do jesieni co tydzien a nawet częśćiej trzeba je kąpać :p Nie trzeba ale chyba nikt nie lubi smrody a to czuć...
Do fryzjera nie trzeba koniecznie chodzić bo lewo kitke im można uczesać ubranka lubią i szybko się do nich przyzwyczjają ale kiteczka za długo to długo nie pobędzie na ich łebkach nie znoszą jej. Możemy przyzwyczaić ale długo to potrwa! fryzjer więc nie jest kobnieczny ale tak jak mówiłam kąpiel ja Mike teraz długo nie kąpałam i musze się z tym wstrzymać ponieważ była sterylizowana zdjęła wszy no i ma ubranko a go nie wolno ściągać pod żadnych pozorem bo mogła by sobie zrobić krzywde... Lub wyjąć wszy... Ale niedługo je zdejmują więc ją wykapie i jeszcze prwie najważniejsza sprawa Szczotkowaie trzeba kupić specjalną szczotkę dla psów i smych i obroże codziennie 2 razy rozczesywać i raz na spacerze i polecam obroże czerwoną lub czarną bo one są białe trakie kremowe więc będzie ją ładnie widać!
Pamiętajcie o kąpieli szczotkowaniu i szczepieniu ruchu spacerach a na pewno piesek nie będzie sprawiał wam kłopotu Mi dotychczas nie sprawia nawet gdy brama jest ortwarta nigdzie nie ucieknie ale lepiuej trzymać takiego psiaka w domu a jak wypuszczamy to zzamknijcie brame i najlepsze miejsce to wieś ma dużo ruchu w mieście będzie za mało miejsca dla takiego psa! Pozdrwiam Klaudia :) I Mika!

izka53, 2010-02-04 16:12:05

Ślicznie napisane, nie słyszałam dotychczas o pieskach tej rasy i bardzo mnie zainteresowały, muszę poszukać więcej

Ewa34, 2010-02-05 12:53:03

Ja teź nie słyszałam o tej rasie, ciekawe skąd pochodzą te psy?

Gość, 2010-02-05 15:45:54

Te pieski pochodzą z Kuby, nie pamiętam dokładnie gdzie to słyszałam ale na pewno z tamtąd. Musze jeszcze sprawdzić.

stokrotka, 2010-02-05 21:16:19

Właśnie zastanawiam się nad kupnem pieska tej rasy.Chciałabym się tylko dowiedzieć czy te pieski nie robią hałasu zostając same na kilka godzin w mieszkaniu. Pragnę zaznaczyć ze mieszkam w bloku, a wiec chodzi mi też o sąsiadów. Poza tym wyszukałam hodowlę w necie białe bursztynki, niestety cena jest oszałamiające bo ponad 2tys. Może ktoś poleci osobę godną zaufania i sprzedającą własnie tę rasę, ale w bardziej rozsądnej cenie. Ja nie muszę mieć pieska z rodowodem, bo nie zamierzam jeździć po wystawach, dla mnie ważne jest mieć pupila na dobre i na złe.

Ewa34, 2010-02-06 10:31:18

Stokrotka nieważny jest rodowód, ważna jest miłość do pupila, on nie musi być gwiazdą wystaw, on potrzebuje domu, ciepła i Ciebie jako swoją ukochaną panią!

Gość, 2010-02-06 14:26:03

stokrotka mój email to [email protected] napisz a ja podam ci email [pani od której kupiłam psiaka są rozsądne ceny od 350 nie robią hałasu więc spokojnie! W bloku też się nadają tylko trzeba je wypuszczać ale one naprawde nie sa głośne nawet jak są same zajmują się swoimi sprawami

stokrotka, 2010-02-06 22:26:55

KlauduSs12 bardzo dziekuję za pomoc i życzliwość. Pozdrawiam

Gość, 2010-04-09 21:59:20

Witam!!!
Zastanawia mnie jedno czemu ludzie takie dyrdymału rozpisują. Np. Jeśli pies nie musi mieć rodowodu to bierzcie ze schronisk tam też trafiają takie małe kudłacze hawańczykopodobne pieski. Rodowód nie oznacza wystaw,ale oznacza to iż pies konkretnej rasy jest psem z takimi cechami osobowości i eksterieru jakimi powinien być. Po co napędzacie biznes pseudohodowcom, czy naprawdę sądzicie,że oni robią to dla dobra tych psów. Ja kupiłam z hodowli Hawańczyka i wiem,że takiego mam w domu i widziałam ludzi sprzedających bez papierów to aż sie na głowie włos jeży jak zobaczyłam te szczeniaki. Ni to pudel, maltańczyk czy hawańczyk, ale ktoś kto na danej rasie się nie zna to kupi i będzie myślał,że ma Hawańczyka w domu. Jeśli kogos przeraża cena za takiego "egzotycznego" psa w naszym kraju to niech odwiedzi schronisko i tam wybierze sobie pupila do kochania lub sie trochę postara,bo czasem w hodowlach sprzedają pieski z tak zwanymi wadami dyskfalifikującymi do wystaw i dalszej hodowli np. krótszy ogonek, czy wada zgryzu to w niczym nie przeszkadza psu i tego nie widać,ale taki piesek jest dużo taniej sprzedawany,ale charakter i ogólny wygląda zachowuje taki sam.
Pozdrawiam wszystkich co chcą mieć w domu prawdziwe Hawańczyki

izka53, 2010-04-09 22:37:16

w pełni popieram. Nie ma czegos takiego jak pies rasowy bez rodowodu. Kocha się kazdę zwierzę, bez względu na to jakie jest jego pochodzenie, a najgorsi są właśnie ci właściciele, którzy swoje rodowodowe psy czy koty traktują jak maszynki do robienia pieniędzy, bez miłości , socjalizacji. A wszelkiego typu giełdy zwierząt to juz zupełna paranoja
Odpowiedz jako gość